Shatavari – ta, jež má 100 manželů

Shatavari – ta, jež má 100 manželů

Větvičky Chřestu hroznovitého, u nás známého jako asparát, nesměly chybět u žádného karafiátu, kterými byly soudružky učitelky pravidelně zasypávány na konci školního roku. V kytici mi přišlo to malé jehličí trochu otravné, ale na babiččině zahradě se zvláštní kouzlo této rostliny nedalo přehlédnout. Jemná, vlnící se větru, vysoká, nápadná svými drobnými červenými plody poutala moji pozornost, jako žena v exotickém sárí.

Stavba jejího zdánlivě křehkého rostlinného těla napovídá, že obývá chudé štěrkovité půdy vysoko v podhorských pláních a je schopná dobře prosperovat i přes drsné klimatické podmínky, které v těchto unikátních ekosystémech panují. 

A možná právě proto je v Indii oblíbená zejména u žen, které ji po tisíciletí hojně užívají jako tonikum. Ačkoliv západní klinické výzkumy jsou v hodnocení jejích účinků poněkud rozpačité, počty obyvatel Indie spíš dávají za pravdu tisíciletým zkušenostem ajurvédských lékařů. 

Ženy v reprodukčním věku jsou častěji vystaveny psychickým,  fyzickým a fyziologickým stresorům. S čím jim tedy může Shatavari, nebo-li ta, jež má 100 manželů pomoci?

  • je omlazující bylinkou,
  • pomáhá při léčbě ženské neplodnosti zvýšením libida,
  • léčí záněty pohlavních orgánů,
  • zvlhčuje suché tkáně,
  • zlepšuje folikulogenezi a ovulaci,
  • připravuje dělohu na početí,
  • předchází potratům,
  • působí jako poporodní tonikum zvýšením laktace, normalizací dělohy a vyrovnáváním hormonálních hladin.

Účinky Shatavari jsou ještě mnohem rozsáhlejší a neustále probíhá řada studií, které se je snaží buď potvrdit nebo vyvrátit. My o nich nepochybujeme a nakupujeme od licencovaných sběračů ty nejsilnější, vyrostlé v podhůří Himaláje.

Dosud nebyly prokázány žádné vedlejší účinky každodenního užívání Shatavari, ale přesto se vždy poraďte se svým ajurvédským lékařem.

Leave a comment


salon

Lesní 253/2, Vážany, Kroměříž 767 01

provozní doba

Monday - Friday9:00 - 17:00

Důležité informace

Obchodní podmínky
Reklamace a vrácení zboží
Žádná terapie ani produkty Organic Harmony nenahrazuj lékařskou péči.
Berte toto prosím na vědomí. Při těhotenství, epilepsii, kardiovaskulárních onemocněních a dalších závažných onemocněních se předem poraďte se svým lékařem o vhodnosti terapií.